Kat Kaloriferi

Kat kaloriferi apartman dairelerinin, müstakil evler ya da villalara özel olarak kurulan ısıtma cihazlarıdır.

Urla Kat Kaloriferi

Kat Kaloriferi

Kat kaloriferi apartman dairelerinin, müstakil evler ya da villalara özel olarak kurulan ısıtma cihazlarıdır. Kat kaloriferi sistemleri her ne kadar lokal ısıtma sistemi yapısına sahip olsa da çalışma mantığı merkezi ısıtma sistemi ile aynı düzeni içermektedir. Tek fark merkezi ısıtma sistemlerinde tüm binalar ortak bir sistem üzerinden çalışırken kat kaloriferinde ısıtma bireysel olarak o binaya özel yapılmaktadır. 

Kat kaloriferi kullanan binalar ısınma ihtiyacının yanı sıra sıcak su ihtiyacını da bu sistemle karşılamaktadır.

Kat kaloriferi daha çok doğalgazlı konutlarda kullanılmakla birlikte kaloriferlerin kazanları hem atmosferik hem de üflemeli brülörlü yapıya sahip olabilmektedir. Kat kaloriferinden sıcak su istenmiyorsa da sadece ısıtma amaçlı faydalanılabilmektedir. Kat kaloriferi özel bir dizayna sahip olduğu için kapalı genleşme deposu sayesinde kireçlenmeye karşı korunmaktadır. Aynı zamanda kaplama sacının elektrostatik fırınlanmış toz boya ile boyanması da kat kaloriferini dış etkenlere karşı korumaktadır. Kat kaloriferinde bulunan türbülatörler de paslanmaz çelik malzemelerden üretilmektedir.

Binalarda ya da küçük konutlarda kullanılabilen kat kaloriferi iş yerleri gibi özel alanlarda da kullanılabilmektedir. Hava miktarının gaz ihtiyacına uygun olarak ayarlanabilmesi en büyük avantajlarından biridir. Ayrıca özel mekanizması sayesinde ortam sıcaklığını, su kullanım sıcaklığını, geceleri ya da belirli zamanlarda otomatik olarak düşük sıcaklık kontrolü gibi imkanlar sunmaktadır. Kullanım kolaylığı, otomatik kontrol ayarları ve montajının kolaylığı nedeniyle de avantajlar sunar.